Správné rozhodnutí, účetní závěrky a trocha právničiny

08.03.2021

     Znáte tenhle? Karkulka se ptá babičky: „proč máš tak velké uši, babi? To mám z tý po...ný roušky!“  Nebo: Máme nový ženský problém:měla bych si co obléci, ale nemám kam!“ Chápejte mě správně: začínám trochu šibeničním „covidovým“ humorem proto, že se mi už nechce vážně připomínat, jak se stále ještě nacházíme v lockdownech, že je pořád konec covidu v nedohlednu, a že tudíž nemůžeme všechno, co bychom chtěli!

První­ čtvrtletí­ 2021: zhodnocení­ kroků minulých a další­ posun vpřed

28.01.2021

     Bohužel ani dnes, na konci první třetiny letošního prvního kvartálu, se nejen nemůžeme radovat z odcházející pandemie, ale ani z toho, že by aspoň začalo tzv. „rozvolňování.“ Naopak, všichni musíme stále ještě fungovat pouze v povolených mantinelech. V DEGIRANS SE proto toto období využíváme především k detailnímu zhodnocení uplynulého období a k rozjetí dalšího úspěšného roku…

Konec roku: malá bilance s velkou nadějí­

30.12.2020

     A je tady! Konec nejpodivnějšího, z pohledu mnohých dokonce nejstrašnějšího roku, jaký většina lidí dosud zažila. Bohužel to, čím byl rok 2020 tak negativně výjimečný, ještě neskončilo. Koronavirová pandemie, která ohrožuje zdraví, celkově ochromuje naše životy a ničí podnikání, trvá. O to víc při bilancování letošních aktivit DEGIRANS SE musíme být vděčni: naše společnost sice také vykazuje změny, ale de fakto vzkvétá!

Per rollam, naše projekty a mystérium Sahary

30.11.2020

     Dneškem končí nejdůležitější akt letošní Valné hromady - hlasování „per rollam“ a já vám, našim milým akcionářům, za něj musím poděkovat. Většinou jste pochopili mimořádnou situaci související s pandemií koronaviru, kterou jsem podrobně vysvětlovala v minulém blogu, a plně akceptovali toto netradiční řešení „v mezích zákona“. Díky za vaši vstřícnost a spolupráci!

Valná hromada: letos ve stylu "když nemůžeš, tak musí­š"

31.10.2020

     Taky máte pocit, že ...doba, vymknutá z kloubů, šílí? Jasně, tohle říkal Shakespearův Hamlet, ale my to asi všichni dneska vnímáme podobně. A ptáme se: kdy už konečně „šílet“ přestane? Kdy budeme moct žít a pracovat normálně? Tyto otázky jsem si s velkou naléhavostí kladla před pár týdny, kdy jsme v DEGIRANS SE hledali řešení, jak uspořádat letošní pravidelnou Valnou hromadu, a přitom neporušit vládní nařízení spojená s pandemií koronaviru.

Stále v době koronavirové: redukujeme, ale o to ví­c jedeme!

25.09.2020

     Koncem května jsem zde podávala první „kovidový raport“ o stavu našich projektů, který obsahoval pár otazníků. Dnes je čas na další info, k aktuální situaci.  A bohužel, opět „koronavirové“! Neboť pandemie zesílila, takže procházíme její druhou vlnou. Jistě se shodneme na tom, že tato, pro podnikání dlouhodobě nepříznivá situace, vyžaduje rozhodnost a zodpovědný, racionální přístup. DEGIRANS SE má už jasno: redukuje počet svých projektů o polovinu a v nejbližší budoucnosti se soustředí jen na dva, jednoznačně úspěšné!

DEGIRANS SE v době koronavirové

25.05.2020

     Jsou to pouhé dva měsíce, kdy jsem zde probírala projekty DEGIRANS SE, jeden po druhém a vysvětlovala, „co, jak a proč“ je čeká v letošním roce. A vidíte! Jen pár dní poté nečekaně udeřilo kladivo světové pandemie, které nám všem zásadně změnilo životy a rovněž tak i mnohé z našich plánů! Takže koronavirus mě nyní nutí, abych zmíněnou „inventuru“ našich projektů aktualizovala…

Rok 2020: co a jak v našich projektech

12.03.2020

     Také v letošním roce jsou pro společnost DEGIRANS SE nejdůležitější naše tři základní projekty, ale pozornost samozřejmě budeme věnovat i tomu čtvrtému, o němž jsem už informovala, že se s ním brzy přátelsky rozloučíme.

COLOMBIA INVESTMENT SUMMIT 2019: jdeme správným směrem

19.12.2019

     Poslední letošní blog musím věnovat účasti DEGIRANS SE na COLOMBIA INVESTMENT SUMMITU 2019, ve dnech 29. 10. – 30. 10. v Bogotě, neboť ho pro rok, který právě uzavíráme, považuji až za symbolickou událost.  Zdaleka ne však pro summit samotný, ale pro to, co mu předcházelo. Vždyť to nejvýznamnější, co se v roce 2019 pro společnost DEGIRANS SE událo, byl úspěšně dokončený nákup pozemků v Kolumbii (na jaře) a jejich komerční pronájem (od léta) projektu pro pěstování rychle rostoucích stromů MY TREES!  

Daně, Valná hromada, bilance, plány… a opět do Kolumbie!

21.10.2019

     Dne 25. září se konala Valná hromada společnosti DEGIRANS SE, na které jsme podali „raport“ z posledního (bezproblémového) daňového přiznání a přítomným akcionářům opět stručně představili všechny naše projekty. Podrobně jsme se věnovali všemu podstatnému, co se v nich událo za poslední rok. A samozřejmě mluvili i o nejbližší budoucnosti…

Čtvrtletní­ inventura: projekty běží­ dobře a rychleji

05.08.2019

     Ty tři měsíce, které uplynuly od mého posledního blogu byly tak nabité událostmi, prací a cestováním, že sama nemůžu uvěřit, jak rychle utekly! Proto svůj pravidelný „raport“ o všem důležitém v DEGIRANS SE pojmu opět jako stručnou inventurku tohoto, právě uplynulého období. Začnu z gruntu nejpodstatnějším, tedy hospodářským výsledkem

Akce koupě půdy: nejtěžší­ překážka konečně zdolána!

18.04.2019

      Hlavní téma dnešního blogu bude samozřejmě nejdůležitější výstup naší nedávné velké pracovní cesty do Kolumbie. Jak pravidelní čtenáři z této rubriky vědí, uskutečnila se (podle plánu) na konci března. Zároveň jsme se ocitli ovšem i v období „přiznávání“, takže aktuálně již v DEGIRANS SE připravujeme podklady a řešíme také daně. Na ty však máme ještě čas, do konce června…

Únor ve znamení­ velkých pří­prav a prezentací­

27.02.2019

     „Co zrovna dělám? Připravuju podklady pro soud.“ Touto odpovědí do mobilu jsem před pár dny vyvedla z míry jednu naši akcionářku, aniž bych chtěla vtipkovat. Její pochopitelný, ale zbytečný úlek mi připomněl, že musím zrychlit tempo a kromě dalších úkolů udělat ještě i únorový blog. A spolu s pravidelnými informacemi z dění ve společnosti DEGIRANS SE v něm můžu vysvětlit i „ten soud“…. 

Stručná inventura: s čí­m a jak do letošní­ho roku

30.01.2019

     V prvním blogu roku 2019 se jistě sluší ohlédnout se za všemi významnými kroky či událostmi posledních týdnů, a to ve všech čtyřech našich projektech. Jak jistě všichni víte, jsou jimi IN-SPIRO, PLAY SAFE, SPACE-SPY a MY TREES.

Akce koupě půdy: raport z Kolumbie

20.12.2018

     Většina z vás, našich akcionářů nejspíš ví, že jsme se nedávno, v polovině prvního prosincového týdne, vrátili z Kolumbie, kam jsme odjeli „dotáhnout“ dlouho připravovaná obchodní jednání o koupi půdy. Pozemky v Jižní Americe se společnost DEGIRANS SE rozhodla nakoupit jednak jako skvělou investici a zároveň i jako zdroj okamžitých a dlouhodobých příjmů z jejich pronájmu…

Akce koupě půdy: finále v Kolumbii už za pár dní­

07.11.2018

     Už máme půdu? A co půda, je už koupená? Jak je to s tou půdou…? Tyto a podobné otázky slýchám od našich akcionářů už pěkných pár měsíců. Chápu je a jsem za ně v zásadě ráda, protože dokládají zájem o hlavní projekt naší společnosti. Nicméně odpověď na ně není krátká ani jednoduchá, a proto jsem se rozhodla koupi půdy věnovat celý tento blog.

Valná hromada: proč je tak důležitá a co se na ní­ dozví­te

21.09.2018

     Určitě víte, že Valná hromada je nejvyšší statutární orgán v kapitálových obchodních společnostech a její zřízení je ze zákona povinné. Nejspíš je vám rovněž známo, že tento kolektivní orgán nejen, že může velmi podstatně ovlivňovat dění ve společnosti, ale má i rozhodovací pravomoci. Lidově řečeno, Valná hromada může všechno! 

MY TREES: skvělý event, úspěšný postup a trocha zmatků

22.08.2018

     Hurá! Máme úspěšně za sebou 1. event MY TREES, neboli už druhý historický mezník v krátkém životě tohoto vlajkového projektu společnosti DEGIRANS SE!

Daňové přiznání­, každoroční­ chví­le pravdy

16.07.2018

     Dobu má dáti-dal nejspíš taky nemusíte, i když ctíte její nutnost. Víte o ní sice předem, přesto vás každoročně ve chvíli, kdy máte kupu jiné práce, její blízkost překvapí, až rozladí svou důležitou naléhavostí. Nese sebou větší papírování, návštěvy účetního a taky, přiznejme si to, jisté napětí. Ano, v tomto blogu bude řeč o posledním daňovém přiznání!

Slavnostní­ otví­račka se povedla

18.05.2018

     Minulý měsíc jsem v našem prvním blogu slíbila, že nejen naše akcionáře, ale každého, koho naše projekty zajímají, budeme v této rubrice pravidelně informovat o tom, jak se vyvíjejí a co se v nich důležitého děje. Že zveřejníme a vysvětlíme vše, co je kolem projektů nového, podstatného, zajímavého.

Blog na přání­ - inventurka na úvod

06.04.2018

     Jak to máte s empatií nebo přímo telepatií v práci? Nechci se chlubit, ale já v tomto směru dělám pokroky! Zrovna ve chvíli, kdy jsem „cvičně“ projížděla tyto stránky a přemýšlela nad tím, jestli na nich za a) máme všechno, co tam chceme a potřebujeme mít a za b) se snažila vžít do našich akcionářů a návštěvníků, abych se dobrala k tomu, jak na ně obsah našeho webu může působit, se ke mně dostala ta nejsprávnější odpověď, které říkáme zpětná vazba. A přímo od těch nejpovolanějších, tedy od našich akcionářů!

Napište nám: