Aktuální Valná hromada: mezník v DEGIRANS SE, ale i můj osobní

01.12.2022

      V tomto posledním blogu letošního roku nemůžu jinak, než bilancovat. Tentokrát však nejen proto, že přináším zprávu o nejzásadnější, bilanční události roku, tedy o Valné hromadě společnosti DEGIRANS SE. Ta totiž znamenala zásadní mezník jak pro společnost, tak i pro mě osobně.

Babí léto v DEGIRANS SE: nákup nové půdy jde do finále

12.09.2022

     Mám se výborně, mít se jen o 5 % lépe, už to snad ani nedám! Tak odpovídám už hezkých pár týdnů každému, kdo mi položí tu asi vůbec nejčastější otázku, kterou všichni důvěrně známe. A pozor, svou odpověď nemyslím ani trochu ironicky! Naopak, z mé strany je to odpověď pravdivá a velmi upřímná. Jak osobně, tak pracovně. Už asi tedy tušíte, že tento blog bude jen pozitivní…

Novinky v DEGIRANS SE: černá čísla jako „nový normál“ a další pozemky

12.05.2022

    Máme za sebou další daňové přiznání, a s ním i definitivní skvělou zprávu pro všechny naše akcionáře: avizované, příznivé prognózy našich hospodářských výsledků stoprocentně vyšly a DEGIRANS SE je už skutečně pevně v černých číslech!

Změna stanov DEGIRANS SE: už můžeme fungovat i virtuálně!

04.02.2022

      V našem pražském sídle v polovině listopadu úspěšně proběhla Valná hromada, která je pro evropské akciové společnosti, tedy i pro DEGIRANS SE, ze zákona povinná. Tato nejpodstatnější událost roku byla sice opět „v covidovém ohrožení“, ale nakonec se uskutečnila „normálně“, tedy osobním setkáním akcionářů s vedením společnosti. Mimo jiné přinesla velmi zásadní změnu našich stanov.

Valná hromada za dveřmi: dobrá příprava se špetkou nejistoty 

28.10.2021

    Blíží se konec října, a to je jak nejspíš víte, už nejvyšší čas pro Valnou hromadu, která je nejpodstatnější událostí roku ve společnosti DEGIRANS SE. Kvůli pandemii koronaviru jsme se s akcionáři celé dva roky vlastně neviděli! A nyní máme před sebou už fixní datum (pozvánku jste dostali), že se za pár dní konečně setkáme „naživo“. Ale bohužel, i tentokrát nemůžeme mít úplnou jistotu, že se tak skutečně stane!

Pololetí 2021: hurá, z červených jsme už v černých číslech!

18.06.2021

     Konec letošního prvního pololetí nám přináší hned nejméně tři dobré zprávy. Vládní covidové restrikce konečně „rozvolňují,“ takže se rýsuje před námi „skoro normální“ léto. Ta druhá zpráva je ještě lepší: poslední účetní uzávěrka DEGIRANS SE dopadla nad očekávání dobře! A to až tak, že si troufám říct, že rok 2020 byl definitivně poslední v červených číslech!

Správné rozhodnutí, účetní závěrky a trocha právničiny

08.03.2021

     Znáte tenhle? Karkulka se ptá babičky: „proč máš tak velké uši, babi? To mám z tý po...ný roušky!“  Nebo: Máme nový ženský problém:měla bych si co obléci, ale nemám kam!“ Chápejte mě správně: začínám trochu šibeničním „covidovým“ humorem proto, že se mi už nechce vážně připomínat, jak se stále ještě nacházíme v lockdownech, že je pořád konec covidu v nedohlednu, a že tudíž nemůžeme všechno, co bychom chtěli!

První­ čtvrtletí­ 2021: zhodnocení­ kroků minulých a další­ posun vpřed

28.01.2021

     Bohužel ani dnes, na konci první třetiny letošního prvního kvartálu, se nejen nemůžeme radovat z odcházející pandemie, ale ani z toho, že by aspoň začalo tzv. „rozvolňování.“ Naopak, všichni musíme stále ještě fungovat pouze v povolených mantinelech. V DEGIRANS SE proto toto období využíváme především k detailnímu zhodnocení uplynulého období a k rozjetí dalšího úspěšného roku…

Konec roku: malá bilance s velkou nadějí­

30.12.2020

     A je tady! Konec nejpodivnějšího, z pohledu mnohých dokonce nejstrašnějšího roku, jaký většina lidí dosud zažila. Bohužel to, čím byl rok 2020 tak negativně výjimečný, ještě neskončilo. Koronavirová pandemie, která ohrožuje zdraví, celkově ochromuje naše životy a ničí podnikání, trvá. O to víc při bilancování letošních aktivit DEGIRANS SE musíme být vděčni: naše společnost sice také vykazuje změny, ale de fakto vzkvétá!

Per rollam, naše projekty a mystérium Sahary

30.11.2020

     Dneškem končí nejdůležitější akt letošní Valné hromady - hlasování „per rollam“ a já vám, našim milým akcionářům, za něj musím poděkovat. Většinou jste pochopili mimořádnou situaci související s pandemií koronaviru, kterou jsem podrobně vysvětlovala v minulém blogu, a plně akceptovali toto netradiční řešení „v mezích zákona“. Díky za vaši vstřícnost a spolupráci!

Valná hromada: letos ve stylu "když nemůžeš, tak musí­š"

31.10.2020

     Taky máte pocit, že ...doba, vymknutá z kloubů, šílí? Jasně, tohle říkal Shakespearův Hamlet, ale my to asi všichni dneska vnímáme podobně. A ptáme se: kdy už konečně „šílet“ přestane? Kdy budeme moct žít a pracovat normálně? Tyto otázky jsem si s velkou naléhavostí kladla před pár týdny, kdy jsme v DEGIRANS SE hledali řešení, jak uspořádat letošní pravidelnou Valnou hromadu, a přitom neporušit vládní nařízení spojená s pandemií koronaviru.

Stále v době koronavirové: redukujeme, ale o to ví­c jedeme!

25.09.2020

     Koncem května jsem zde podávala první „kovidový raport“ o stavu našich projektů, který obsahoval pár otazníků. Dnes je čas na další info, k aktuální situaci.  A bohužel, opět „koronavirové“! Neboť pandemie zesílila, takže procházíme její druhou vlnou. Jistě se shodneme na tom, že tato, pro podnikání dlouhodobě nepříznivá situace, vyžaduje rozhodnost a zodpovědný, racionální přístup. DEGIRANS SE má už jasno: redukuje počet svých projektů o polovinu a v nejbližší budoucnosti se soustředí jen na dva, jednoznačně úspěšné!

DEGIRANS SE v době koronavirové

25.05.2020

     Jsou to pouhé dva měsíce, kdy jsem zde probírala projekty DEGIRANS SE, jeden po druhém a vysvětlovala, „co, jak a proč“ je čeká v letošním roce. A vidíte! Jen pár dní poté nečekaně udeřilo kladivo světové pandemie, které nám všem zásadně změnilo životy a rovněž tak i mnohé z našich plánů! Takže koronavirus mě nyní nutí, abych zmíněnou „inventuru“ našich projektů aktualizovala…

Rok 2020: co a jak v našich projektech

12.03.2020

     Také v letošním roce jsou pro společnost DEGIRANS SE nejdůležitější naše tři základní projekty, ale pozornost samozřejmě budeme věnovat i tomu čtvrtému, o němž jsem už informovala, že se s ním brzy přátelsky rozloučíme.

COLOMBIA INVESTMENT SUMMIT 2019: jdeme správným směrem

19.12.2019

     Poslední letošní blog musím věnovat účasti DEGIRANS SE na COLOMBIA INVESTMENT SUMMITU 2019, ve dnech 29. 10. – 30. 10. v Bogotě, neboť ho pro rok, který právě uzavíráme, považuji až za symbolickou událost.  Zdaleka ne však pro summit samotný, ale pro to, co mu předcházelo. Vždyť to nejvýznamnější, co se v roce 2019 pro společnost DEGIRANS SE událo, byl úspěšně dokončený nákup pozemků v Kolumbii (na jaře) a jejich komerční pronájem (od léta) projektu pro pěstování rychle rostoucích stromů MY TREES!  

Daně, Valná hromada, bilance, plány… a opět do Kolumbie!

21.10.2019

     Dne 25. září se konala Valná hromada společnosti DEGIRANS SE, na které jsme podali „raport“ z posledního (bezproblémového) daňového přiznání a přítomným akcionářům opět stručně představili všechny naše projekty. Podrobně jsme se věnovali všemu podstatnému, co se v nich událo za poslední rok. A samozřejmě mluvili i o nejbližší budoucnosti…

Čtvrtletní­ inventura: projekty běží­ dobře a rychleji

05.08.2019

     Ty tři měsíce, které uplynuly od mého posledního blogu byly tak nabité událostmi, prací a cestováním, že sama nemůžu uvěřit, jak rychle utekly! Proto svůj pravidelný „raport“ o všem důležitém v DEGIRANS SE pojmu opět jako stručnou inventurku tohoto, právě uplynulého období. Začnu z gruntu nejpodstatnějším, tedy hospodářským výsledkem

Akce koupě půdy: nejtěžší­ překážka konečně zdolána!

18.04.2019

      Hlavní téma dnešního blogu bude samozřejmě nejdůležitější výstup naší nedávné velké pracovní cesty do Kolumbie. Jak pravidelní čtenáři z této rubriky vědí, uskutečnila se (podle plánu) na konci března. Zároveň jsme se ocitli ovšem i v období „přiznávání“, takže aktuálně již v DEGIRANS SE připravujeme podklady a řešíme také daně. Na ty však máme ještě čas, do konce června…

Únor ve znamení­ velkých pří­prav a prezentací­

27.02.2019

     „Co zrovna dělám? Připravuju podklady pro soud.“ Touto odpovědí do mobilu jsem před pár dny vyvedla z míry jednu naši akcionářku, aniž bych chtěla vtipkovat. Její pochopitelný, ale zbytečný úlek mi připomněl, že musím zrychlit tempo a kromě dalších úkolů udělat ještě i únorový blog. A spolu s pravidelnými informacemi z dění ve společnosti DEGIRANS SE v něm můžu vysvětlit i „ten soud“…. 

Stručná inventura: s čí­m a jak do letošní­ho roku

30.01.2019

     V prvním blogu roku 2019 se jistě sluší ohlédnout se za všemi významnými kroky či událostmi posledních týdnů, a to ve všech čtyřech našich projektech. Jak jistě všichni víte, jsou jimi IN-SPIRO, PLAY SAFE, SPACE-SPY a MY TREES.

Akce koupě půdy: raport z Kolumbie

20.12.2018

     Většina z vás, našich akcionářů nejspíš ví, že jsme se nedávno, v polovině prvního prosincového týdne, vrátili z Kolumbie, kam jsme odjeli „dotáhnout“ dlouho připravovaná obchodní jednání o koupi půdy. Pozemky v Jižní Americe se společnost DEGIRANS SE rozhodla nakoupit jednak jako skvělou investici a zároveň i jako zdroj okamžitých a dlouhodobých příjmů z jejich pronájmu…

Akce koupě půdy: finále v Kolumbii už za pár dní­

07.11.2018

     Už máme půdu? A co půda, je už koupená? Jak je to s tou půdou…? Tyto a podobné otázky slýchám od našich akcionářů už pěkných pár měsíců. Chápu je a jsem za ně v zásadě ráda, protože dokládají zájem o hlavní projekt naší společnosti. Nicméně odpověď na ně není krátká ani jednoduchá, a proto jsem se rozhodla koupi půdy věnovat celý tento blog.

Valná hromada: proč je tak důležitá a co se na ní­ dozví­te

21.09.2018

     Určitě víte, že Valná hromada je nejvyšší statutární orgán v kapitálových obchodních společnostech a její zřízení je ze zákona povinné. Nejspíš je vám rovněž známo, že tento kolektivní orgán nejen, že může velmi podstatně ovlivňovat dění ve společnosti, ale má i rozhodovací pravomoci. Lidově řečeno, Valná hromada může všechno! 

MY TREES: skvělý event, úspěšný postup a trocha zmatků

22.08.2018

     Hurá! Máme úspěšně za sebou 1. event MY TREES, neboli už druhý historický mezník v krátkém životě tohoto vlajkového projektu společnosti DEGIRANS SE!

Daňové přiznání­, každoroční­ chví­le pravdy

16.07.2018

     Dobu má dáti-dal nejspíš taky nemusíte, i když ctíte její nutnost. Víte o ní sice předem, přesto vás každoročně ve chvíli, kdy máte kupu jiné práce, její blízkost překvapí, až rozladí svou důležitou naléhavostí. Nese sebou větší papírování, návštěvy účetního a taky, přiznejme si to, jisté napětí. Ano, v tomto blogu bude řeč o posledním daňovém přiznání!

Slavnostní­ otví­račka se povedla

18.05.2018

     Minulý měsíc jsem v našem prvním blogu slíbila, že nejen naše akcionáře, ale každého, koho naše projekty zajímají, budeme v této rubrice pravidelně informovat o tom, jak se vyvíjejí a co se v nich důležitého děje. Že zveřejníme a vysvětlíme vše, co je kolem projektů nového, podstatného, zajímavého.

Blog na přání­ - inventurka na úvod

06.04.2018

     Jak to máte s empatií nebo přímo telepatií v práci? Nechci se chlubit, ale já v tomto směru dělám pokroky! Zrovna ve chvíli, kdy jsem „cvičně“ projížděla tyto stránky a přemýšlela nad tím, jestli na nich za a) máme všechno, co tam chceme a potřebujeme mít a za b) se snažila vžít do našich akcionářů a návštěvníků, abych se dobrala k tomu, jak na ně obsah našeho webu může působit, se ke mně dostala ta nejsprávnější odpověď, které říkáme zpětná vazba. A přímo od těch nejpovolanějších, tedy od našich akcionářů!

Napište nám: