Československý startup se dostal na celosvětový WEB SUMMIT do Lisabonu

Ve dnech 7. až 10. listopadu 2016 se odehraje šestý ročník WEB SUMMIT v Lisabonu, jehož se každoročně zúčastňuje na 500 tisíc osob, 20 tisíc společností a 2 tisíce startupů ze 150 zemí světa. Setkávají se zde vlivní lidé z oblastí zdraví, marketingu, designu, sportu, bezpečnosti, výzkumu, módy, nejnovějších technologií, robotiky a automatizace. A na tuto velkolepou událost se dostal také československý startup Spacespy.

Startup má pod svými křídly slovenský podnikatel Richard Olšovský, přičemž tento projekt spojuje moderní geolokační vyhledávač, sociální síť a online marketingové nástroje.

Odborníci ze Silicon Valley vybrali startup Spacespy (geolokační aplikace) na WEB SUMMIT v Lisabonu. Aplikace s československými kořeny bude vystupovat v sekci Startup University, jejímž cílem je odpovědět účastníkům na otázky, jako: „Jak nejlépe zrealizovat své nápady? Jak vytvořit kvalitní pracovní tým? Jaká jsou rizika při zakládání a rozjezdu startupu?“ Tuto kategorii zastupují velikáni, jako jsou Instagram, Uber či Trello.

„O WEB SUMMITu jsme se dozvěděli z Facebooku a jen obyčejná drzost to prostě zkusit nás přivedla k tomu, že jsme se rozhodli projekt Spacespy na akci přihlásit,“ prozradila Beata Pilná, členka představenstva společnosti DEGIRANS SE, která byla založena v roce 2014.

Každý startup, který se specializuje na internetová řešení a mobilní aplikace, má právo přihlásit se na konferenci WEB SUMMIT. Například v loňském roce se zde objevil český startup Fripito. Registrací startup vstupuje do několikakolového výběrového řízení, během něhož se sleduje stáří projektu, proinvestovaná částka, stádium a úroveň startupu. Výběrové řízení trvá zhruba tři týdny.

Společnost DEGIRANS SE chce účastní na konferenci nalézt smart money, respektive někoho, kdo je ochotný investovat peníze a celý projekt Spacespy vést, aby došlo k jeho celosvětovému rozšíření.

„Účast na WEB SUMMITu je pro nás velice důležitá, protože se díky němu může zvýšit tržní hodnota projektu, kterému věříme, že má šanci uspět v mezinárodní konkurenci,“ dodává závěrem Beata Pilná.

Napište nám: